הודעות 12.04.2020

מענק עבור פרוייקט או מחקר לשיפור תוצאים בסרטן ריאה

בהתאם לציוני הסוקרים הזוכה במענק הנה ד"ר מור מוסקוביץ (מרכז רפואי רמב"ם)

לכבוד חברי איגוד לאונקולוגיה קלינית ורדיותרפיה,

Alliance The Lung Ambition היא יוזמה עולמית של חברת אסטרה זנקה ששמה למטרה לשנות את מציאות סרטן הריאה, כאשר היעד הוא הכפלת אחוזי ההישרדות ל-5 שנים בקרב חולי סרטן ריאה לשנת 2025 ובהמשך הסרת המחלה מרשימת גורמי התמותה המובילים בעולם. שותפים ליוזמה IASLC (ארגון חקר סרטן הריאה), GLCC (קואליציית ארגוני חולי סרטן ריאה), ו-Guardant.

התוכנית עוסקת בארבע מישורים: מניעה, אבחון מוקדם, מיקסום הטיפול ושיפור איכות חיי המטופל ותמיכה בו. בישראל, חברה חברת אסטרה זנקה ישראל לאיגוד הישראלי לאונקולוגיה קלינית ורדיותרפיה, על מנת לקדם תוכניות פעולה בהתאם לתוכני הגלובלית.

במסגרת יוזמה זו נפגשו בכינוס השנתי האחרון בישיבה משותפת נציגים של חוג הריאה, חברת אסטרה זנקה וועד האיגוד ופורסם קול קורא למחקר באחד מהתחומים - קליני, מדעי, אפידמיולוגי או דיגיטלי. מועד הגשה אחרון היה 8.2.20

התקבלו 4 הצעות שעמדו בכל הקריטריונים הנדרשים והצעות המחקר נשלחו ל-5 סוקרים בארץ ובחו"ל המובילים בנושא סרטן הריאה. בהתאם לציוני הסוקרים הזוכה במענק הנה ד"ר מור מוסקוביץ (מרכז רפואי רמב"ם) על המחקר:

Using patient-reported-outcome measures (PROM) interphase to improve quality of life in patients with advanced lung cancer undergoing therapy with immune checkpoint inhibitors (ICI) – a multi-centre study.

הענקת הפרס תוכננה להתקיים במסגרת כינוס הריאה אשר מסיבות ברורות בוטל. כיוון שלא ברור מתי ניתן יהיה להעניק את הפרס באופן פומבי הוחלט להעביר את סכום הזכיה בסך 60,000 שח לקרן המחקרים של המכון האונקולוגי ברמב"ם ולאפשר לחוקרת יחד עם חברי חוג הריאה להתחיל בביצועו המיידי.

יש לציין שחברת אסטרה זנקה תרמה כ-100,000 ש"ח למחקרים בתחום סרטן הריאה ומחקר זה תוקצב ב-60,000 ש"ח על פי הצעת המחקר שהוגשה.

קול קורא למענק מחקר נוסף בתחום סרטן הריאה, על יתרת הסכום בסך 40,000 ש"ח יצא לקראת הכינוס השנתי הבא בינואר 2021 ויוענק במהלך הכינוס.

ברכות לד"ר מור מוסקוביץ ונא לפנות לד"ר רפי פפר לצורך העברת הכספים לקרן המחקר של ביה"ח.

וועד האיגוד

חברת אסטרה זנקה

 

נושאים קשורים:  הודעות
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות