חדשות 15.04.2015

החברה הישראלית לאנדוסקופיה גינקולוגית תארח כנס של מקבילתה האמריקאית

החברה תארח בקיץ בירושלים את הכנס הבינ"ל של החברה האמריקאית לאנדוסוקופיה ולכירורגיה זעיר-פולשנית גיניקולוגית, שנערך בעבר בברצלונה, בקייפטאון ובבואנוס-איירס

אולם כנסים (אילוסטרציה)
אולם כנסים (אילוסטרציה)

החברה הישראלית לאנדוסקופיה גינקולוגית תארח הקיץ את הכנס הבינלאומי של החברה האמריקאית לאנדוסקופיה ולכירורגיה זעיר-פולשנית גינקולוגית (AAGL). הכנס, שייערך ב-19-16 ביוני במלון "ענבל", יתקיים במשותף עם הכנס השנתי של החברה הישראלית. זו השנה העשירית שכנסים מסוג זה מתקיימים. ב-2014 אירחה אותו ברצלונה, ב-2013 קייפטאון וב-2012 בואנוס-איירס.

קיום הכנס היוקרתי בישראל נחשב להישג משמעותי לתחום רפואת הנשים בארץ, ומתן הכרה ברופאים הישראלים מצד החברה הגדולה בעולם בתחום רפואי זה.

ד"ר דוד סוריאנו: "אורחינו התבקשו להרצות על נושאים רבים מכל תחומי רפואת הנשים, שיעניינו את כלל הרופאים הגינקולוגים ולא רק את העוסקים בכירורגיה זעיר-פולשנית"

ועדת הארגון של הכנס כוללת את פרופ' מוטי פנסקי מ"אסף הרופא" ופרופ' מוטי גולדנברג מ"שיבא"; ד"ר דוד סוריאנו, יו"ר החברה הישראלית לאנדוסקופיה גינקולוגית (שיבא); ד"ר חן גולדשמיט, יו"ר הועדה המדעית (המרכז הרפואי רבין-בילינסון); ד"ר נועם סמורז'יק, מזכירת הכנס (אסף הרופא) וד"ר יצחק פיינשטיין, גזבר הכנס (קופת חולים "מאוחדת").

ד"ר סוריאנו מסר, כי מבין הנושאים הרבים שידונו בכנס ניתן לציין את תחום אבחון והטיפול באנדומטריוזיס, הגישה הכירורגית והתרופתית לדימומים עודפים, הרובוטיקה בכירורגיה זעיר-פולשנית גינקולוגית, רצפת האגן ואורוגינקולוגיה, מכשור אנדוסקופי מתקדם, וכן חידושים בתחום אונקולוגיה, פוריות, הדמיה ועוד.

"לאור רשימת המרצים המכובדת אנו צופים להשתתפות פעילה ונרחבת של כלל רופאי הנשים בישראל", ציין ד"ר סוריאנו.

במהלך הכנס ישודרו ניתוחים בשידור ישיר לאולם הדיונים, בשיתוף מנתחים מהשורה הראשונה בעולם, שיעבדו יחד עם רופאים ישראלים. כמון כן תהיה בכנס תצוגה של החברות המובילות בתחום זה בארץ ובעולם.

פרופ' פנסקי הוסיף, כי הושם דגש מיוחד על החינוך לאנדוסקופיה גינקולוגית. "נייחד ישיבות ייעודיות למתמחים ולמומחים צעירים. ליום הכנס הראשון נבנתה תכנית לימוד-המשך (PG), המיועדת לרופאים השואפים להעמיק את הידע שלהם, לשמוע הרצאות ולתרגל עם המומחים המובילים בתחום".

מנהלי מחלקות הנשים בבתי החולים בישראל הוזמנו לעודד רופאים במחלקותיהם להציג את מחקריהם בכנס, וכן להציג סרטי וידיאו ופוסטרים בתחום הכירורגיה הזעיר-פולשנית בכלל ואנדוסקופיה בפרט, "כדי שיבטאו את הפעילות הרבה המתבצעת בתחומים הללו בישראל".

המועד האחרון להגשת עבודות מקוריות לכנס הוא 30 במארס. "בכוונתנו לשתף ככל האפשר את הכוחות המקומיים בכל הדרגים החל מהכנת עבודות מקוריות בתחום ועד ניהול ישיבות מדעיות לסוגיהן", אמר פרופ' פנסקי.

"מתוך הכרה בדבר חשיבות החינוך הכירורגי למתמחים", הדגיש עוד פרופסור פנסקי, "הובטח סבסוד למתמחים שירשמו בהרשמה מוקדמת". למנהלי המחלקות הוצע לפעול בנושא זה מול הנהלת המוסד הרפואי (קרנות המחקר) לקבלת סיוע במימון ההשתתפות בכנס. ההסכם שהושג ב-2011 בין הר"י למדינה הקצה תקציבים ייעודיים לצורך.

יו"ר החברה לאנדוסקופיה גינקולוגית, ד"ר דוד סוריאנו, אמר ל"דוקטורס אונלי", כי לרגל המאורע "ניתנה במה מכובדת בכנס לכל החברות-האחיות שלנו באיגוד למיילדות וגינקולוגיה, כמו איל"ה (החברה לפריון), החברה לאורו-גינקולוגיה והחברה לאונקולוגיה גינקולוגית. אורחינו התבקשו להרצות על נושאים רבים מכל תחומי רפואת הנשים, שיעניינו את כלל הרופאים הגינקולוגים ולא רק את העוסקים בכירורגיה זעיר-פולשנית. בכך אני רואה את ייחודו של הכנס הפעם".

עוד מסר ד"ר סוריאנו, כי בין הניתוחים שישודרו, "יבצע פרופ' ארנו ואטייז מבית החולים בשטרסבורג, צרפת, ניתוח בתחום האורו-גינקולוגי ופרופסור מארוציו סבראו מסאו-פאולו, ברזיל, מומחה מוביל בעל שם עולמי, ידגים ניתוח אנדומטריוזיס. בכל הניתוחים ישתתפו כמובן מנתחים ישראלים".

עד כה, עשרות רופאים-מומחים מארה"ב, ולא רק מרצים שהוזמנו להציג את עבודותיהם, הודיעו על השתתפותם, לצד רופאים-חוקרים ממדינות נוספות.

אתר הכנס לצורך הרשמה:
www.aagljerusalem2015.com

נושאים קשורים:  חדשות,  החברה הישראלית לאנדוסקופיה גינקולוגית,  כנס בינלאומי,  AAGL,  פרופ' מוטי פנסקי,  פרופ' מוטי גולדנברג,  ד"ר דוד סוריאנו,  לפרוסקופיה
תגובות